Továbbra is nyeretlenül...

Egygólos előnyről kaptunk ki.

Valahogy nem megy és nem sikerül… Pedig talán ez volt idáig a legjobb félidőnk az idei bajnokságban. Ráadásul még vezettünk is; nem is akármilyen góllal! A szezon harmadik bajnokiján hazai pályán fogadhattuk az Abda csapatát, s szerettünk volna jó eredményt elérni. A srácok így is kezdtek neki a mérkőzéshez, hisz a folyamatos támadásaink során a 15.percben szabadrúgáshoz jutottunk, amit Gayer Zoli kíméletlenül varrt be a hosszú felsőbe! GÓÓL (1-0) A félidőt mi irányítottuk, kisebb-nagyobb helyzeteket persze az abdaiaknak is sikerült kialakítani, de szervezett játékunk kiválóan működött, így egygólos gyafai előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok…

A második játékrészben aztán nem úgy történtek a dolgok, mint ahogyan szerettük volna… Az 50.percben sorsdöntő pillanatnak lehettünk tanúi: a nem túl nagy vehemenciával játszó abdaiak egyik játékosát elsőre úgy tűnt, hogy szabályos eszközökkel szerelte a kapujából kiugró Kósa, ám a spori hajthatatlan volt, s tizenegyest ítélt a vendégek számára, egyúttal tán kissé túlzóan kiállította kapusunkat. A büntetőnél így a kényszerből beálló Vigh Zsolti sem tudott védeni, egyenlített az Abda. (1-1) Csapatunk emberhátrányban is próbálta felvenni a kesztyűt, ám az egyre növekvő vendégnyomás újabb góllá érett. A 73.percben egy abdai szabadot még bravúrral hárította Vigh Zsolti „Oxy”, ám a kipattanót a hamarabb észlelő abdai támadók egyike beverte, így máris hátrányba kerültünk. (1-2) A hajrában mindent elkövetett a gyafai csapat, hogy legalább az egyik pontot megmentse, ám egy gyanús abdai kezezést leszámítva nem igazán sikerült komoly helyzetet kialakítani, így végül az Abda elvitte a pontokat…

A jó eredmény még várat magára, három forduló után mindössze egy pont van a nevünk mellett… Reméljük, a játék (ahogy eddig is), fordulóról fordulóra javul, s jönni fognak az oly fontos győzelmek! HAJRÁ GYAFA!!!

Sokorai Szabolcs, vezetőedző: „Nem értem… Ha új szabályok vannak, akkor miért a játékvezető szubjektivitására van bízva a szabályok alkalmazása? Szerdán Ikrényben egy hasonló helyzetben csak sárga kártyával büntette a hazaiak hálóőrét a játékvezető…”