Továbbra sem megy...

Szezonbeli harmadik vereségünket szenvedtük el.

A múlt heti, Tét elleni, végre győztes meccs után kicsit megnyugodva érkeztünk meg Enesére, ahol nem titkolt célunk volt, hogy tovább gyarapítsuk pontjaink számát. Ezt persze nyilván nem hagyhatta annyiban az ekkor még pont nélkül álló hazai csapat, így egy izgalmas találkozóra és fej-fej melletti küzdelemre volt kilátás, ami aztán a későbbiek folyamán be is igazolódott…

Az első félidőt kissé kapkodva, idegesen kezdtük, ami idő elteltével persze valamelyest javult. Bő 25 perc után egyik kulcsjátékosunkat, Gayer Zolit vesztettük el combsérülés miatt, így máris kénytelenek voltunk a változtatásra. Főleg mezőnyben folyt a játék, ám ennek ellenére akadtak helyzetek mindkét kapu előtt, ám ezek egyike sem végződött gólt érően, így abszolúte nyílt folytatás következhetett a rövidke szünet után…

A második játékrészben Sokorai Szabolcs vezetőedzőnk pályára küldte a sérülésből visszatérő Dobos ’Gabó’ Gábort, akinek sikerült stabilizálnia a szétzilált középpályát valamiféle fazont szabva ezáltal az ezúttal is döcögős játékunknak. Ahogy telt-múlt az idő, egyre inkább lehetett érezni, hogy ez bizony egy egygólos (vagy még annyi sem) meccs lehet, ám ekkor, szűk húsz perccel a vége előtt tizenegyeshez jutott az Enese. Véleményes büntető volt, de az egész mérkőzésen a csapatok hatékonyságához hasonlóan tevékenykedő játékvezető befújta, amit aztán a hazaiak be is lőttek, bánatunkra. (1-0) Nem volt hát mit tenni, menni kellett előre, hogy legalább az egyik pontot megszerezzük. Ám ahogyan ez ilyenkor lenni szokott, és ahogyan a nagykönyvben meg van írva, a kitámadó, s ennek megfelelően hátul kinyíló csapatunk a hosszabbításban megkapta második gólját is, amivel el is dőlt a találkozó: 2-0-ra nyert az Enese.

Összefoglalva a történteket: ahogy a mondás tartja; hogy ha reggelig játszunk akkor sem szerzünk gólt, míg a hazaiak ugyan szerencsével, de megnyerték a végig kiélezett, igazi támadófocit alig hozó mérkőzést. A tavalyi szereplésnek egyenlőre nyoma sincs, a Tét elleni győzelem nem hozta meg a kellő áttörést, így van még min dolgoznunk bőven… A hétvégén a listavezető Koroncó érkezik hozzánk, azaz egy újabb kemény összecsapás következik… Fej a fejjel, gyerünk srácok, HAJRÁ GYAFA!!!