Sima vereség hazai pályán

„Papírforma” eredmény született.

Az elmúlt fordulókban aratott győzelmek után kicsit nyugodtabb pozícióból várhatta csapatunk aktuális hétvégi mérkőzését, amikor is hazai pályán fogadtuk a tavalyi bajnok, Győrújbarát együttesét. A meccsre a vasárnapi ünnepnap miatt szombaton került sor, remek időben, így a hazai drukkerek mellett vendégrészről is érkeztek jópáran buzdítani saját csapatukat…

Nem indult jól a meccs, ráadásul duplán sújtott minket a balsors: az 5.percben Kemény Ádi sérült meg, négy perccel később pedig már vezettek a vendégek. Egy eladott labda után gyors kontrát vezettek a győrújbarátiak a baloldalon, aminek végén a védősorunkon, mint kés a vajon átmenő Tóth Máté szerzett gólt 11 méterről, egy fogható lövésből. (0-1) Érezhetően nagy volt a különbség a két csapat között, ami leginkább a helyzetek számában és sebességben érződött, így nem volt meglepő, hogy szinte egymás után jöttek a vendégakciók, míg a gyafai csapat jóformán el sem jutott a kapuig. A 27.percben aztán megduplázta előnyét a Győrújbarát: ezúttal a jobb oldalon kerültek simán a kapunk elé, a közeli lövést Kósa még bravúrral hárította, ám a továbbcsorgott, s gólba tartó labdát Czigler már csak beljebb tudta segíteni a gólvonalról, ami így végül a hálóban kötött ki. (0-2) Szűk tíz perccel később lényegében lerendezte a meccset a vendégcsapat: egy beadás után a közepén üresen érkező csatáruk senkitől sem zavartatva talált a kapuba a támadáshoz megint csak asszisztáló védőink között… (0-3) A félidő hátralévő részében csak a szerencsének és kapusunk bravúrjainak köszönhettük, hogy nem lett nagyobb a különbség...

Fordulás után jócskán visszavett a tempóból a bajnok, ám még így is csodának kellett volna bekövetkeznie, hogy a gyafai csapat akár pontot is szerezhessen. Játékunk persze valamelyest javult, de a vendégek enyhe fölénye megmaradt. Igazán csak egy veszélyes lehetőségünk akadt, ám a szünetben beálló Kemény Zsolti rövidre tartó lövését a kapufára ütötte a ’barátiak hálóőre, ahonnan szögletre pattant a labda. A szépítés tehát sehogy sem jött össze, mondjuk, nem is volt igazán miből, ellenben a túloldalon azért még egy kontrát bevert a hajrában a vendégcsapat, így lett négy közte. (0-4) A hátralévő percek aztán hamar lepörögtek; a „papírformát” érvényesítve könnyedén nyert a Győrújbarát, s elvitte a pontokat Asszonyfáról.

Összességében elmondhatjuk, hogy ezen a napon ennyi különbség simán volt a két együttes között, így egyáltalán nem meglepő a találkozó végeredménye. Ezt jobb lesz elfelejteni, s menni kell tovább, hisz a következő fordulóban Bőnyre megyünk, ahol várhatóan egy másik, javában izgalmas és feszült meccs vár majd ránk, remélhetőleg gyafai sikert tartalmazó végkimenettel… Fel a fejjel, gyerünk tovább, HAJRÁ GYAFA!!!