Április első, szinte már nyárias jellegű hétvégéjén sem pihentek csapataink. A felnőtt és az ifi Tétre utazott a lehető legtöbb pont begyűjtése reményében, míg megye3-as csapatunk hazai pályán próbálta állni a sarat a bajnoki címre hajtó Pér ellen…

** felnőtt – megyei II.osztály, 20. forduló **
Téti Sokoró FC  –  Győrasszonyfa-Tarjánpuszta SE  4:3 (1:2)
gólszerzőink: Samu Dávid (23' 89'), Czigler Norbert (45+2' – tizenegyesből)

Régi-új edzővel, új taktikával vágtunk neki a rangadónak is beillő meccsnek. A mérkőzés elején szépen gyűrték egymást a felek, a gyafai csapat kissé idegesnek tűnt, amire rá is fáztunk, hisz a 18.percben egy elkésett belépő után tizenegyest "ajándékoztunk" a hazaiaknak, akik éltek is a lehetőséggel. (1-0) Öt perccel később aztán egyenlítettünk, Horváth Máté beadását Samu Dávid bólintotta a kapuba, szép gól volt. (1-1) Ezután viszont kényszerű cserét kellett végrehajtanunk, ugyanis Dobos 'Gabó' megsérült, így a Tanár Úrnak máris át kellett variálnia a felállást. A félidő vége felé ennek ellenére átvettük az irányítást, ami gólban is megmutatkozott: Gayer Zoltán előre ívelésénél a nemrég beállt Szalay Dávidot ütötte el a téti kapus, így tizenegyeshez jutottunk. A labda mögé Czigler Norbert állt, aki kíméletlenül és magabiztosan értékesítette a tizit, így 2-1-es előnnyel vonulhattunk pihenőre.

A második játékrészben aztán még nagyobb iramban folytatódott a találkozó, mint ahogy az elsőben. Kicsit még az öltözőben ragadtunk, így a Tét pár perccel a kezdés után ki is egyenlített. (2-2) Itt is, ott is alakultak ki szép számmal helyzetek, élvezetes volt a meccs. Az 59.percben aztán egy hazai beadásnál feledkeztünk meg az egyik téti csatárról, aki zavartalanul fejelhetett, így újra a hazaiaknál volt az előny. (3-2) A hajrá sem maradt izgalommentes, a gyafai csapat az egyenlítésért ment, míg a tétiek ennek veszélyéből próbáltak előnyt kiharcolni maguknak. Ez végül nekik jött össze, a 78.percben többszöri kipattanó után sikerült begyötörniük a labdát a kapunkba, így már fél lábbal meg volt nekik a meccs. (4-2) A gyafai csapat elkészült erejével, de becsületből még ment előre: a 89.percben Samu Dávid kozmetikázott az eredményen egy szép egyéni akciót követően, miután a kapust is elfektetve szerezte meg önmaga második találatát, s egyben a harmadik vendéggólt. (4-3)

A hosszabbításban már nem kínálkozott újabb lehetőség, hogy esetleg az egyik pontot megkaparintsuk, így végül egy élvezetes, nagy iramú meccsen 4-3-as vereséget szenvedtünk a téti csapattól. Szurics Péter Tanár Úr győztes visszatérése így elmaradt, ám egy egész más mentalitású, fiatal gyafai csapatot láthattunk ezen a vasárnapon…


** ifi – megyei II.osztály, 20. forduló **
Téti Sokoró FC  –  Győrasszonyfa-Tarjánpuszta SE  1:7 (0:4)
gólszerzőink: Kalapos Kristóf (16' 28' 81'), Kósa Gábor (22'), Kodolányi András (39' 55'), Tóth András (74')

Az ifire újabb győzelmi feladat várt, akik eleget tettek e kérésnek, s könnyed és nem mellesleg jó játékkal győzték le a téti tarcsit. A lényegi kérdések már a félidőre eldőltek, negyed óra után megtört a hazai csapat, így sorra jöttek a gyafai gólok. (0-4) A második játékrészben kicsit levettük a lábunkat a gázpedálról, ám a gyafai győzelmet még az az egy szem téti gól sem veszélyeztette. Kalapos Kristóf mesterhármast ért el, Kodolányi András duplázott, rajtuk kívül Tóth András 'Totti' és a felnőtt csapatból eltiltott, ám itt pályára lépő Kósa Gábor is betalált. (1-7) Szép győzelem volt, csak így tovább srácok!!!


** legendák – megyei III.osztály, 20. forduló **
Győrasszonyfa-Tarjánpuszta SE II  –  Pér LSE  0:11 (0:5)

A megye3-as mezőny legmagasabb átlagéletkorú csapatának kellett volna megtörnie a péri lendületet, ami persze tudtunk, hogy csodaszámba menő bravúr lett volna. Nos, a périek ezt értelemszerűen igyekeztek elkerülni, s hamar érvényesítették is a papírformát. A vége 11 lett közte, a két csapat között óriási volt a különbség, de ez sajnos érthető… Legközelebb Bajcsra utazunk, ahol szintén bravúr lenne már a pontszerzés is...


Fő támogatóink

  

© 2018 SoftwareAce Bt. Minden jog fenntartva!