Szebb befejezésről nem is álmodhattunk volna.

Az elmúlt vasárnap a bajnokság utolsó fordulója érkezett el, amikor is sok idő után újra hazai pályán játszhatott a felnőtt csapat, no és persze az ifi is. A fiatalok kiütéses, 8-0-s győzelme már eleve jó alapot adott és remek hangulatot teremtett a pályán és amellett, amit persze tovább fokozott a készülőfélben lévő pörkölt és egy esetleges, újabb hazai győzelem…

Vendégünk ezúttal a Kunsziget volt, akik már tét nélkül érkeztek hozzánk, ugyanis e meccs eredményétől függetlenül is a 6. helyen fejezték be a szezont, de a rengeteg hiányzót, sérültet nélkülöző gyafai csapatnak sem kellett már tovább számolgatnia, hiszen az utolsó előtti körben biztossá vált bennmaradásunk, amiért oly sokan izgultak…

Mindezek tudatában felszabadult játékra és jó, gólokban gazdag mérkőzésre lehetett számítani, ami a későbbiek folyamán be is igazolódott. Nem indult fényesen a meccs, Kemény Ádi hamar megsérült, majd Sebestyén Zolit is le kell cserélni, ráadásul a két, szerencsétlen esett között még egy gólt is kaptunk a 13.percben: a vendégek egy távoli, szitáló lövéssel szerezték meg a vezetést. (0-1) Kész feketeleves volt tehát az eleje, de aztán jött a napos oldal is, nagy örömünkre. Nagy nehezen ugyan, de felvettük a ritmust, s rendkívül fiatal csapatunk magára talált, olyannyira, hogy valamivel túl a félidő felén ki is egyenlített: a 27.percben Szalay Dávid bal lábas lövését csak kiütni tudta a kunszigeti kapus, így a kipattanóra érkező Gayer Zolinak nem volt nehéz dolga, könnyedén lőtt a kapuba. (1-1) Szerencsére ezúttal Fortuna is mellénk állt (de hát ugye jó csapatnak szerencséje is van), a következő, s egyúttal vezetést jelentő gólunk azonban nem ennek volt köszönhető, hanem a rutinnak és a technikának: a 35.percben szabadrúgáshoz jutottunk, amit első gólunk szerzője mértanian ívelt a köztudottan kiváló fejjátékáról (is) híres Samu Bence buksijára, aki gyönyörűen bólintott a kapuba. (2-1) Így persze jöhetett a szokásos és elmaradhatatlan Samuék-féle gólöröm, hisz fordítottunk, s az előnyt meg is tartottuk a szünetig…

A második játékrészre fordulva aztán (az előző esti bulinak és) a nyári melegnek köszönhetően fáradni kezdett a gyafai-társaság, így a Kunsziget vette át az irányítást, míg mi a kontrákra rendezkedtünk be. Az 55.percben, némiképp a semmiből, de nem érdemtelenül egyenlítettek a vendégek egy 16-ról eleresztett, nagy lövéssel, Sokorai Szabi mozdulni se tudott... (2-2) A meccs továbbra is élvezetes, s mindemellett sportszerű is volt, így a jól fújó sporinak nem volt nehéz dolga, hisz még kétes eset is alig akadt. A vendégek becsülettel, főleg távoli lövésekkel próbálkoztak – sikertelenül, míg a gyafai csapat szívvel-lélekkel küzdött azért az egy pontért, amire persze sokak szerint már akkor is rászolgált, hiába folyt még javában a találkozó. Az idő egyre jobban telt, a pörkölt jól fogyott, s már-már mindenki beletörődött a döntetlenbe, amikor a végén jött a dráma, de fogalmazhatunk úgy is, hogy valamit visszaadott az ég, a sors, amit addig tőlünk elvett a szezonban. A 91.percben ugyanis valahogy sikerült eljuttatnunk a nemrég beállt és elől kóboroló Kodolányi Andrisnak a labdát, aki köszönte szépen, s egy védővel a nyakán, közelről, estében lőtt a kapus mellett-alatt a hálóba. (3-2) Győzni mindig jó, de ez most valami leírhatatlan érzés volt, amit kevésszer éreztünk az egész szezon során, ez jól látszott a srácok arcán is!

A gól után nem is maradt már idő másra, így "Kodi" találatával nagyszerű győzelmet aratott a gyafai csapat. Bizony, ez a szív diadala volt, így talán pár pillanatra mindenki elfeledhette ezt a gyengécskére sikeredett szezont... Ősztől természetesen újult erővel, gyafai sikerekkel várunk mindenkit, nem is kell már sokat aludni az újabb hazai meccsig! :)

Addig is ne feledjétek, egy a jelszó: HAJRÁ GYAFA!!! Ja és persze: SZÉP VOLT FIÚK!!!!
 

2017. június 11., vasárnap
Aranyhal Étterem Megyei II.o., Győri csoport, 30. forduló
GYŐRASSZONYFA-TARJÁNPUSZTA SE  –  Kunsziget SE  3:2  (2:1)
Győrasszonyfa, Király Bálint sportpálya, vezette: Lovasi I.
gólszerzők: Gayer Z. (27'), Samu B. (35'), Kodolányi A. (91'), illetve Szalai H. (13'), Szeredi A. (55')
 

Győrasszonyfa-Tarjánpuszta SE:
Sokorai - Kemény Á. (Kósa P. 7') - Bodor - Samu B. - Sebestyén Z. (Kalapos K. 16') - Pécsváradi - Szalay D. (Göstl T. 66') - Gayer Z. - Horváth M. - Samu D. - Kállai R. (Kodolányi A. 85')

vezetőedző: Szurics Péter


Fő támogatóink

  

© 2018 SoftwareAce Bt. Minden jog fenntartva!